Hacettepe Üniversitesi
10 Kasım
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
evdekal
Restoratif Diş Tedavisi A.D.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı sayfasına hoş geldiniz. Diş hastalıklarının önlenmesine yönelik çalışmalar günümüz toplumlarında giderek artan bir önem taşımaktadır. Anabilim Dalımızda; erişkinlerde, çeşitli nedenlerle (çürük, aşınma, renklenmeler, yapısal kayıplar vb.) diş sert dokularında oluşabilen bozuklukların teşhis ve tedavileri, güncel bilgi ve teknolojiler kullanılarak yapılmaktadır.

Bireylerin dişlerine eski form ve fonksiyon kazandırılırken, hastaların diş kaynaklı estetik kaygılarını gidermesi beklenen, tasarım ve uygulamalarla da hasta memnuniyetinin sağlanması hedeflenmektedir. Donanımlı eğitim kadrosu ve gelişmiş malzeme olanakları ile ağız ve diş sağlığı bilincini koruyucu hekimlik çerçevesinde değerlendirebilecek, bu bilinci topluma aktarabilecek ve gerekli tedavi uygulamaları yapabilecek diş hekimlerini topluma kazandırmak başlıca amacımızdır.

Mezuniyet sonrası eğitimdeki temel felsefemiz, uluslararası üniversitelerdeki eş değer birimlerle iş birliği yaparak, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin takip edilmesi ve uygulanmasıdır. Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı güçlü bir akademik ve idari personel kadrosuyla, öğrencileri ve hastalarına hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Prof.Dr.Filiz YALÇIN ÇAKIR


 

     Prof. Dr. Sevil ÇİFTÇİ


 

     Prof. Dr. Şükran BOLAY


 

     Prof. Dr. Meserret BAŞEREN


 

     Prof. Dr. S. Arlin KİREMİTÇİ


 

     Prof. Dr. Nuray ATTAR


   Prof. Dr. Rüya YAZICI


     Prof. Dr. Esra ERGİN


  Doç. Dr. Elif ÖZTÜRK BAYAZIT


  Doç. Dr. Uzay KOÇ VURAL


    Doç.  Dr. Fatma Dilşad ÖZ


 

    Öğr. Üyesi Dr. Cansu ATALAY


  Öğr. Gör. Dr. Aybüke USLU


  Dr.Ece MERAL


  Dt. Sinem SÜSLÜ


  Dt. İlknur ERGİŞİ ELİTOK


   Dt. Yasemin ÇAKMAKÇI


    Dt. Sabina GASIMOVA


  Dt. Zeynep Bağdatlı


   Dt. Gizem Keskin


   Dt. Taha Yasin Sarıkaya


   Dt. Aslı Şakar


     Dt. Ömer Taha MERİÇ


    Dt. Ebru ÖZKAN


Dt.Onur ADSON


Dt.Kemal IŞIKLI


Dt.Betül KESİM


Dt.Meriç TUNCER


Dt.Aslı Ceren TERZİ


Dt.Şeyma KAYA