Periodontoloji A.D.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalına hoş geldiniz. Bu ağ sayfasında bölümümüzün klinik hizmetleri, eğitim-öğretim faaliyetleri ve akademik çalışmaları hakkında bilgi verecek, aynı zamanda bu faaliyetleri hangi özelliklerimizle ve güçle gerçekleştirebildiğimizi anlatacağım. Periodontoloji dişleri çevreleyen sert ve yumuşak dokuların klinik ve mikroskobik yapısı, bu dokuları etkileyen hastalıklar ve tedavileri hakkında bilgi veren, bu tedavileri uygulayan ve uygulatan ana bilim dalıdır.

Ana bilim dalımızda eğitimin hedefi sevgi ve hoş görünün egemen olduğu, güncel bilgiler ve teknolojiyle donanmış bir ortamda eğitim vermektir. Periodontoloji stajını başarıyla bitirdikleri için mutlu, ancak ayrılacakları için burukluk hissettiren bir atmosfer yaratmak eğitim felsefemizin temelini oluşturmaktadır. Fikirlerini özgürce söyleyebilen, korkusuzca soru sorabilen, gerektiğinde kendisini hem insan hem de hekim kimliğinde sorgulayabilen, güncel ve olmazsa olmaz bilgilerle donatılmış, mesleğini yaparken insanlara değil insanlığa hizmet ettiğinin bilincinde olan yetkin diş hekimleri yetiştirmek amacımızdır. Bölümümüzün diğer görevi de mezuniyet sonrası eğitimdir. Dayanışma ve iş birliğini besleyen, bilimsel çalışma, araştırma ve yaratıcılığın özgürce yapılabildiği, gerekli olanakların eşit ve hakkaniyetle sağlandığı, barış ve huzur dolu bir çalışma ortamı yaratmak, bunu korumak mezuniyet sonrası eğitimimizin temel felsefesidir. Mezuniyet sonrası eğitimde hedefimiz, periodontoloji dalındaki güncel uygulamaları ustalıkla gerçekleştirebilecek ve uygulamada farklılık yaratabilecek, mesleki etik kurallara her zaman bağlı kalacak, toplum ağız-diş sağlığının geleceğinde söz sahibi olacak periodontistler yetiştirmektir.

Ana bilim dalımızda klinik hizmetleri mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası programlarında gerçekleştirilmektedir. Klinik hizmetler hastalara verilen hizmetlerdir. Her ne kadar onlara hasta diyorsak da onlar "İNSAN"dır ve esas olan onların mutluluğudur. Her bir dişi bir organ olarak görüp onlara ömür boyu sağlıklı gülüşler sağlamak da bizim mutluluğumuzdur. Periodontolojinin sanal dünyasında bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Prof.Dr. F. Alev AKALIN


Prof. Dr. Feriha ÇAĞLAYAN      Prof. Dr. Feriha ÇAĞLAYAN


    Prof. Dr. Ezel BERKER


Prof. Dr. Rahime M. NOHUTCU     Prof. Dr. Rahime M. NOHUTCU


     Prof. Dr. Nermin TARHAN


Prof. Dr. Burak DEMİRALP     Prof. Dr. Burak DEMİRALP


Prof. Dr. Güliz N. GÜNCÜ     Prof. Dr. Güliz N. GÜNCÜ


Doç. Dr. Abdullah C. AKMAN     Prof. Dr. Abdullah C. AKMAN


Yrd. Doç. Dr. H. Gencay KEÇELİ  Doç. Dr. H. Gencay KEÇELİ


Yrd. Doç. Dr. H. Burak KUTLU   Dr. Öğr. Üyesi H. Burak KUTLU


   Dr. Öğr. Üyesi Yağmur Deniz YILDIRIM


 Dr. Öğr.Üyesi Dr. Emel Tuğba DURUEL


       Dr. Öğr. Üyesi Dr. Buket ACAR


   Öğr. Gör. Dt. Hanife Merva PARLAK


     Dt. Ali Tuğrul GÜR


  Dt. Zehra BEYCİOĞLU


  Dt. Furkan DİN


  Dt. Bilgesu MERCAN


  Dt. Ceren KÜTÜK


   Dt. Nazan Ece ERDURAN


    Dt. Orhan MAGSUDLU


   Dt. Ezgi DEMİRHAN


 Dt. Murat Haktan DURMAZ


   Dt. Pınar SAĞIR


   Dt. Havanur TOZ


     Dt. Alper AYDOĞDU


    Dt. Ezgi GÜLSOY


     Dt. Berkin İNAN


     Dt.Elif KOÇAK


     Dt. Barış Sarp SEVİMLİ


   Dt. Nurlan MURADLI


 

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 06100 Sıhhiye ANKARA
Tel: +90312 305 21 28 ,  +903123052713+90312 680 24 84,  Fax: +90312 310 44 40
H.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi Web Birimi
dentistry@hacettepe.edu.tr
Son Güncelleme Tarihi: 22.07.2020
Sorumluluk Sınırı