Periodontoloji A.B.D.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalına hoş geldiniz. Bu ağ sayfasında bölümümüzün klinik hizmetleri, eğitim-öğretim faaliyetleri ve akademik çalışmaları hakkında bilgi verecek, aynı zamanda bu faaliyetleri hangi özelliklerimizle ve güçle gerçekleştirebildiğimizi anlatacağım. Periodontoloji dişleri çevreleyen sert ve yumuşak dokuların klinik ve mikroskobik yapısı, bu dokuları etkileyen hastalıklar ve tedavileri hakkında bilgi veren, bu tedavileri uygulayan ve uygulatan ana bilim dalıdır.

Ana bilim dalımızda eğitimin hedefi sevgi ve hoş görünün egemen olduğu, güncel bilgiler ve teknolojiyle donanmış bir ortamda eğitim vermektir. Periodontoloji stajını başarıyla bitirdikleri için mutlu, ancak ayrılacakları için burukluk hissettiren bir atmosfer yaratmak eğitim felsefemizin temelini oluşturmaktadır. Fikirlerini özgürce söyleyebilen, korkusuzca soru sorabilen, gerektiğinde kendisini hem insan hem de hekim kimliğinde sorgulayabilen, güncel ve olmazsa olmaz bilgilerle donatılmış, mesleğini yaparken insanlara değil insanlığa hizmet ettiğinin bilincinde olan yetkin diş hekimleri yetiştirmek amacımızdır. Bölümümüzün diğer görevi de mezuniyet sonrası eğitimdir. Dayanışma ve iş birliğini besleyen, bilimsel çalışma, araştırma ve yaratıcılığın özgürce yapılabildiği, gerekli olanakların eşit ve hakkaniyetle sağlandığı, barış ve huzur dolu bir çalışma ortamı yaratmak, bunu korumak mezuniyet sonrası eğitimimizin temel felsefesidir. Mezuniyet sonrası eğitimde hedefimiz, periodontoloji dalındaki güncel uygulamaları ustalıkla gerçekleştirebilecek ve uygulamada farklılık yaratabilecek, mesleki etik kurallara her zaman bağlı kalacak, toplum ağız-diş sağlığının geleceğinde söz sahibi olacak periodontistler yetiştirmektir.

Ana bilim dalımızda klinik hizmetleri mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası programlarında gerçekleştirilmektedir. Klinik hizmetler hastalara verilen hizmetlerdir. Her ne kadar onlara hasta diyorsak da onlar "İNSAN"dır ve esas olan onların mutluluğudur. Her bir dişi bir organ olarak görüp onlara ömür boyu sağlıklı gülüşler sağlamak da bizim mutluluğumuzdur. Periodontolojinin sanal dünyasında bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Prof.Dr.F. Alev AKALIN


 

Prof. Dr. Feriha ÇAĞLAYAN      Prof. Dr. Feriha ÇAĞLAYAN


    Prof. Dr. Ezel BERKER


Prof. Dr. Rahime M. NOHUTCU     Prof. Dr. Rahime M. NOHUTCU


 

Prof .Dr. Nermin YAMALIK     Prof. Dr. Nermin YAMALIK


 

Prof. Dr. Burak DEMİRALP     Prof. Dr. Burak DEMİRALP


Prof. Dr. Güliz N. GÜNCÜ     Prof. Dr. Güliz N. GÜNCÜ


Doç. Dr. Abdullah C. AKMAN     Doç. Dr. Abdullah C. AKMAN


Yrd. Doç. Dr. H. Gencay KEÇELİ  Doç. Dr. H. Gencay KEÇELİ


Yrd. Doç. Dr. H. Burak KUTLU   Dr. Öğr. Üyesi H. Burak KUTLU


 

   Dr. Öğr. Üyesi Yağmur Deniz İLARSLAN


 

     Dr. Emel Tuğba DURUEL


 

     Dr. Buket ACAR


     Dt. Onurcem DURUEL


     Dt. Birtan Tolga YILMAZ


 

     Dt. Buğra ÇAKIN


 

     Dt. Meltem ÖZDEMİR


     Dt. Selcen ÖZCAN


 

     Dt. Elnur COMERDOV


     Dt. Ege Nadir AYTAC


     Dt. Ali Tuğrul GÜR


  Dt. Zehra BEYCİOĞLU


  Dt. Furkan DİN


  Dt. Bilgesu MERCAN


  Dt. Ceren KÜTÜK


   Dt. Nazan Ece ERDURAN


    Dt. Orhan MAGSUDLU


 

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 06100 Sıhhiye ANKARA
Tel: +90312 305 21 28 ,  +90312 680 24 84, +90312 305 27 13 Fax: +90312 310 44 40
H.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi Web Birimi
dentistry@hacettepe.edu.tr
Son Güncelleme Tarihi: 11.12.2018
Sorumluluk Sınırı
escort bodrum