Hacettepe Üniversitesi
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
evdekal
Pedodonti A.D.

Hacettepe Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Pedodonti Ana Bilim Dalı ağ sayfasına hoş geldiniz. Pedodonti Ana Bilim Dalının misyonlarından birincisi bebeklik döneminden başlayarak, çocuk ve adölesan döneminde kliniğimize başvuran çocuklara ağız diş sağlığının önemini benimsetmek, koruyucu ve tedavi edici hizmetleri en iyi şekilde vermektir. Bu hizmeti verebilmek için eğitim kadrosu, akademik ve idari personel üstün bir gayret ile çalışmaktadır. 3, 4 ve 5. sınıfta verilen eğitimdeki misyonumuz ise öğrencilerimize çocuk hastayı en uygun şekilde tedavi edebilecekleri bilgi donanımını kazandırmaktır.

Koruyucu diş hekimliği yöntemlerini teorik derslerin yanı sıra pratik uygulamalarla öğrenmek amacıyla, beşinci sınıf öğrencilerimiz ilkokullarda uygulamalı eğitim yapmaktadır. Didaktik ya da klinik uygulama şeklinde yürütülen lisansüstü eğitimde bilimsel yeniliklerin takip edilmesi en önemli kriterimizdir.

Lisansüstü eğitim programımızın pratik uygulamasında sağlıklı çocukların klinik koşullardaki tedavisinin yanı sıra özel hasta gruplarının klinik ya da genel anestezi koşullarında tedavisi öğretilmektedir. Pedodonti Ana Bilim Dalı olarak öğrencilerimize en iyi eğitimi, hastalarımıza iyi hizmeti vermekten; bilimsel çalışmalarımızla ulusal ve uluslararası camiada saygın bir yer edinmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Prof.Dr.Meryem UZAMIŞ TEKÇİÇEK


     Prof. Dr. Merih Seval ÖLMEZ


 

     Prof. Dr. Zafer Cavit ÇEHRELİ


 

     Prof. Dr. Melek Dilek TURGUT 


 

    Dr. Öğr. Üyesi Tülin İLERİ KEÇELİ


   Dr. Öğr. Üyesi Beste ÖZGÜR


 

  Dr. Öğr. Üyesi Gizem ERBAŞ ÜNVERDİ


     Dr. Cansu ÖZŞİN ÖZLER


 

     Dr. Elif BALLIKAYA


 

     Dr. Pınar EYMİRLİ


  Dt. Aysima DARICI


  Dt. Emine Fazilet  Ö.TOSYALIOĞLU

 


 

     Dt. Rovshan İSMAYİLOV


    Dt. Dilan ALTUN


   Dt. Tuğba DALGARA ÇAM


   Dt. Nazlı GEDÜK


    Dt. Şeyma KISACIK

 


  Dt. Merve ÖZDEMİR


    Dt. Menzile Seda COŞAR


     Dt. Kübra SAĞ


    Dt. Tülin TAŞDEMİR


    Dt. Ughur HASANLI


Dt.Tuğçe Melisa İLTUŞ


Dt.Hazal Lizge ATEŞ


Dt.Gamze ZEYTİN


Dt.Saodat RAUPOVA