Hacettepe Üniversitesi
10 Kasım
İlkem GÖKÇE
Sevgili Öğrencimiz İlkem Gökçe 2021 World Triathlon Para Cup Alanya Sprint mesafe yaş kategorisinde 2. olup hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyoruz...
URAP
Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi URAP sıralamasında dünyada 154. sırada
evdekal
Misyon ve Vizyon

 

MİSYON

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ‘ nin misyonu etik değerleri gözeten, iyi iletişim kurabilen, eleştirel düşünebilen, problem çözme yeteneğine sahip, bilgi ve ,iletişim teknoloji okur-yazarı olan, bu sayede sürekli yenilenen güncel bilgiye ulaşan, araştırmacı, üretken ve üstün nitelikli diş hekimleri yetiştirmek, araştırma olanakları sağlayarak diş hekimliği bilimine katkıda bulunmak; toplum ağız diş sağlığının korunmasında ve tedavisinde kaliteli ve çağdaş hizmet sunmak adına gerekli tüm faaliyetleri en üst düzeyde yürütmektir.

 

VİZYON

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ‘ nin vizyonu;

Ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim kalitesi ve araştırma faaliyetleri ile lider eğitim merkezi olmak, katılımcı yönetim modeli ile öğrenci ve çalışan memnuniyetini mükemmele ulaştırmak, toplumun ağız ve diş sağlığına en ileri teknoloji ile kaliteli hizmet veren bir sağlık kuruluşu olmak.

 

AMAÇ

 

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, araştırma üniversitesi olma bilinci ve sorumluluğu ile sağlıkla kalite standartlarını da göz önünde tutarak sunduğu eğitim, öğretim ve sağlık hizmeti düzeyini korumayı ve yükselmeyi hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda diş hekimliği eğitiminde; yeterli bilgi donanımına sahip, bilgisini hastalık ve sorunu çözümlemede kullanabilen, klinik tecrübesi yüksek, ileri teknolojik tedavi yaklaşımları kullanan, bilimsel düşünce yeteneği  gelişmiş, araştıran, kendisini sürekli yenileyebilen, gelişime açık, bu özellikleri ile de tercih edilebilirliği yüksek çağdaş bilim insanlarının ve diş hekimlerinin yetiştirilmesini amaçlamaktadır.