Hacettepe Üniversitesi | Akademik Birimler

Eğitim Görselleri | Foto Galeri | Cep telefonu için | Öğrenciler için | Hastalar için | Mezunlar için | Personelimiz

İlk Başvuru
İlk Başvuru ve Tedavi Hizmetleri:
Fakültemizde hasta muayene ve tedavileri randevu sistemi ile yürütülmektedir. Çocuk ve Erişkin hastalar için muayene randevuları 444 4 444 numaralı telefon hattı aracılığıyla verilmektedir.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na kayıtlı bulunan ve sağlık hizmeti alma hakkına sahip olan hastalar randevu alınan gün ve saatte T.C.  Kimlik Numaralarının bulunduğu Nüfus Kağıtları ile birlikte fakültemiz giriş katında Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı sekreterliğine başvurarak kayıtlarını yaptırdıktan sonra ilk muayene işlemlerini tamamlayabilmektedirler. İlgili hekim tarafından dosyalarına yazılan bilgilerin tamamlanmasının ardından uygun görülmüş olan diğer kliniklere başvurarak tedavilerinin devam ettirilmesini sağlayabileceklerdir.
Çocuk hastaların muayene ve tedavileri 6. Katta bulunan Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalı tarafından yürütülmektedir. Hastaların, 444 4 444 nolu telefon aracılığıyla randevu alınan gün ve saatte T.C.  Kimlik Numaralarının bulunduğu Nüfus Kağıtları ile birlikte fakültemiz 6. Katında bulunan Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalı sekreterliğine başvurmaları gerekmektedir.

SGK tarafından düzenli olarak yayınlanmakta olan tebliğlere istinaden SGK kapsamında bulunmayan tedaviler için hastalarımız ‘Hususi’ işlem kalemi  açtırarak tedavilerine devam edebilirler.
Özel sigortası ile ağız ve diş tedavilerini yaptırmak isteyen bireylerde fakültemiz veznesine yapacakları ödemelere istinaden hizmetlerimizden faydalanabilmektedirler. Daha sonra kurumumuzdan aldıkları fatura karşılığında özel sigortalarından harcamalarını tahsil edebilirler.
İlk başvuru konusunda daha detaylı bilgi almak için 4444444 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Kimler tarafından tedavi hizmetleri yürütülmektedir?
Diş Hekimliği Fakültesi’nde almak istediğiniz tedavi hizmetleriniz, öğretim üyeleri ve öğretim görevlileri kontrolünde araştırma görevlileri, doktora öğrencileri (Diplomalı Diş Hekimleri) ve stajyer öğrenciler (4. ve 5. sınıf) tarafından yürütülmektedir. Fakültemiz hasta hizmetlerinin yanı sıra eğitim veren bir kurum
olduğundan stajyer öğrencilerin hasta bakmaları eğitimin bir parçasıdır.

 
Sayfayı Yazdır | Tarihçe | Web Sitelerimiz
Yeni internet sitesi başlama tarihi: 04.05.2010
Hacettepe Üniversitesi
Diş Hekimliği Fakültesi Sıhhiye, 06100 Ankara
Tel: 312 3052128-Belgeç (faks): 312 3104440
dentistry@hacettepe.edu.tr